Prijateljski meč Trikolora u Srbiji : 1-1

Francuska fudbalska reprezentacija se susrela sa Srbijom u Beogradu na stadionu „Partizan“ 7. septembra prilikom prijateljskog pripremnog meča za prvenstvo Evrope 2016. Dve ekipe su se rastale pri rezultatu 1-1, jedan gol je dao Pol Pogba u 13. minutu iz kornera, a gol izjednačenja je postigao Aleksandar Kolarov u 80. minutu iz slobodnog udarca.

U danima od 1 – 9. septembra koje je FIFA proglasila danima posvećenim fer pleju, desetak hiljada prisutnih srpskih gledalaca su pokazali veliko poštovanje svojih gostiju. Šačica francuskih navijača (njih tridesetak) su pokazali veliki entuzijazam dok su bodrili Trikolore.

Pošto su stigli tokom subotnjeg pre podneva, Trikolori su se susreli sa nekolicinom sunarodnika koji žive u Srbiji, a zatim su imali trening zatvoren za javnost na „Partizanovom“ travnatom terenu.